Seznam forumov   Pomoč  
Registriraj se!  Prijava
Seznam forumov Alternativni viri energije Samogradnje

Peletirka by Ljubo

Ali ste se lotili samogradnje česar kar lahko izkorišča alternativne vire energije

Peletirka by Ljubo

OdgovorNapisal/-a ljuboslo » Če maj 17, 2012 10:52 pm

Po dveh mesecih vestnega razmišljanja in obdelovanja materialov bom predstavil svoj tip peletirke
nekaj sestavnih delov je skoraj dokončanih počasi se bo zadeva začela sestavljat .
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.Prosimo PRIJAVITE / REGISTRIRAJETE se!
ljuboslo

Re: Peletirka by Ljubo

OdgovorNapisal/-a admin » Če maj 17, 2012 11:09 pm

:shake: :shake: :shake:
http://net-prom.si
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a joks25 » Pe jun 08, 2012 10:37 am

ljuboslo prije svega lijep pozdrav a onda da pokušam malo pomoć. Na slici mi izgleda da je prevelika razdaljina između rupa na matrici što povećava pasivni otpor pri radu. Dali mi se čini ili su rupe cijelom dužinom ravne (cilindrične) ili ima konus na ulazu? U valjcima, koje si ležaje koristio, pošto mi osovina djeluje nesrazmjerno. Ako je unutrašnjost ležaja manja od 30mm onda bi mogao očekivati probleme. Ako nije problem da napišeš više tehničkih detalja i dimenzija matrice i valjaka pa da onda imamo pravi uvid da pomognemo
pozdrav Dušan
joks25

Kraj: Bosna, Bijeljina

OdgovorNapisal/-a ljuboslo » Pe jun 08, 2012 11:26 am

tukaj na sliki še matrika ni bila dokončana sedaj so luknje konusne in je z tem razmak med luknjami minimalen skoraj ničen
prvi test bo pokazal slabosti in pozitivne strani te peletirke in z tem pač tudi potrebne izboljšave
je pa vsaka pomoč in izkušnja še zelo dobrodošla
ljuboslo

OdgovorNapisal/-a ljuboslo » To jun 12, 2012 4:41 pm

sestava mašine je uspela prvi zagon pokazal dobre rezultate nakar je sledilo poliranje matrike pri katerem je nastal problemček da sem preveč stisnil valjčke na matriko in je matriko kar zbusilo dobe rmilimeter sice so utori sedaj svetli prav tako je ostalo še nekaj konusa
in sledila je žagovina in nato takole suha žagovina niti pod razno kao da jo izpodriva iz pod valjčkov nakar smo kar navlažili žagovino z vodo in začeli z peletiranje prvič je padalo kar skoz ponoven potisk istega materijala je že ličil na pelete tako da smo isti materijal spustili 5 krat skozi in nakoncu so prišli trdi zbiti peleti za moje pojme sice rprevlažni saj smo vodo dodali pač na poskus takšne pelete smo pest vrgli v vodo in so se potopili torej pomeni da so dovolj gosti iste pelete smo dali iz vode in po treh dneh niso razpadla .mislim da moram sedaj samo ugotovit pravilno razmerje žagovine vode mogoče še kakšnega koruznega škroba tolko za vezivo.
je pa eno po končanem peletiranju ko so ven prihajali trdi peleti si z lahkoto porinil ostanek iz matrike in je bil ravno tako trd se pravi materijal se ne nabija v matriko ampak se od vročine in vlage nekako skuha speče posuši in fino iztisne .
se opravičujem za tiskarske napake to sem pisal na brzino .
ljuboslo

OdgovorNapisal/-a iskra » Sr jun 13, 2012 10:06 am

:loveg: :shake: Super . Očitno velja pravilo da vaja dela mojstra. Seveda pa se ne sme obupati.
iskra

Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a ljuboslo » To jul 03, 2012 10:55 pm

tako prvi peleti so izdelani so zelo trdi močni narejenih za probo 50 kilogramov
sedaj jih testiram v svojem gorilniku ferolli in jih trošim za ogrevanje sanitarne vode
dnevno za segretje 80 litrov vode za 4 člansko familijo porabim okrog dva (fangla) okol 1kilogram doma narejenih peletov
sem zelo zadovoljen prej sem pokuril na elektriko dnevno po 4KWh z tem da vode sploh nisem segreval tako visoko kot z peleti .
sploh ne vem kako naj izračunam strošek izdelane kile peletov saj žagovino dejansko dobim za kilogram pa gre tako malo elektrike da ni vredno omembe ....

:shake:
ljuboslo

OdgovorNapisal/-a admin » To jul 03, 2012 11:37 pm

Čestitke, upam, da bomo deležni kakšnega filmčka.
http://net-prom.si
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a ljuboslo » So sep 01, 2012 10:10 am

Prva izvedba peletirke

ljuboslo

OdgovorNapisal/-a ljuboslo » So sep 01, 2012 10:25 am

Druga posodobljena izvedba peletirke

ljuboslo

OdgovorNapisal/-a solomojster » So sep 01, 2012 7:46 pm

Čstitke,zadaj si rešen energetske krize. :shake: V 100 urah lahko izdelaš 3000 t pelet ? Pri tvoji izvedbi se vrti matrica in valji stojijo pri miru ?
solomojster

Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a ljuboslo » So sep 01, 2012 7:56 pm

ja to je sedaj ta varijanta ki je za osebno rabo za mene čisto dovolj ...
imam pa v planu izdelat kar precej večjo mašino ki bi jo gnal dizelski motor mi bo pa v veliko
pomoč tale izvedba saj sem se tukaj naučil kar precej težav okol peletirk in peletiranja
torej veliko cak in malenkosti ki so ptrebne da mašina sploh dela
bi pa samo še dodal to da se mašina ogreje v dobrih 4 minutah in po 4 minutah se peletenje že prične po kakšnih
8 minutah že doziram maximalno bi pa verjetno z malo experimentiranja okol mešanice žagovine lahko dosegel večjo kapaciteto.
ljuboslo

OdgovorNapisal/-a solomojster » So sep 01, 2012 8:00 pm

Vidim da ti gre dobro in ti želim tudi pri dizelski varijanti veliko uspehov. Ali 1.5kw varijanta dela na enofaznem priklopu?
solomojster

Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a ljuboslo » Ne sep 02, 2012 10:57 am

Ja upam da bo zadeva šla naprej
obe varijanti sta 3 faze
ljuboslo

OdgovorNapisal/-a ljuboslo » Sr sep 19, 2012 11:47 pm

Še malo novitet okol peletirke z malo experimentiranja in z spremembo konusov na matriki se je kapaciteta
peletov povečala na 45 kg na uro .....sedaj še razširim matriko za eno serijo lukenj in predvidevam kapaciteto na okol 55 do 60 kg na uro
ljuboslo

Naslednja

Vrni se na Samogradnje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov