Seznam forumov   Pomoč  
Registriraj se!  Prijava
Seznam forumov Izkoriščanje energije vetra Izkoriščanje energije vetra

VETERNO POLJE DOLENJA VAS

Izkoriščanje vetra je v Soveniji še zaenkrat bolj slabo zastopano. Nekateri pa se kljub vsemu odločijo za samostojne gradnje.

VETERNO POLJE DOLENJA VAS

OdgovorNapisal/-a solomojster » Pe sep 28, 2012 7:35 am

Že kar nekaj časa je odkar sem si ogledal ustavljeno gradbišče v Dolenji vasi.Okrog zapletov ne bi razpredal.
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042531833
Kot kaže so gradbišče ponovno zagnali in pričakujemo prve kilovate kaj kmalu.Navedbe novinarjev navajajo proizvodnjo elektrike za 1100 gospodinjstev, kar se mi ne zdi malo.Zanima me kdo proizvaja generatorje ?
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.Prosimo PRIJAVITE / REGISTRIRAJETE se!
solomojster

Kraj: NOVA GORICA

Re: VETERNO POLJE DOLENJA VAS

OdgovorNapisal/-a solomojster » To okt 02, 2012 2:47 am

solomojster

OdgovorNapisal/-a iskra » To okt 02, 2012 11:26 am

No tudi za moj avto so napisali da rabi manj kot 5 litrov na sto.
Če stane izgradnja take vetrnice 3,6 milijona € , potem bomo kmalu imeli cene elektrike podobne bencinu . Nisem proti alternativnim virom , vendar se mi zdi nesmiselno da zaradi njih dražimo elektriko , dobičke pa si bašejo tajkuni v žepe. Problem pri vetrnih je še eden (od mnogih) , namreč veter je kadar so zanj pogoji. Mi pa rabimo elektriko ne glede na vremenske pogoje. Zato nastopijo težave pri zagotavljanju stabilnosti električnega sistema. Ni težav če imamo dovolj rezerv v stabilnih virih, če pa bi z vetrnimi pretiravali(tudi s subvencijami) pa lahko pride do težav na katere že opozarjajo Nemci, namreč zaradi subvencij se jim ne splača več graditi klasičnih elektrarn (tudi hidro..) in sistem postaja vedno bolj nestabilen...
Sem pa navdušen nad vetrno za domačo rabo in nekaj že pripravljam za "eksperimente".
iskra

Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a admin » To okt 02, 2012 11:04 pm

Uporabniški avatar
admin
Site Admin

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a solomojster » Če okt 04, 2012 7:20 am

Predpripravljeni bloki me fascinirajo.Edini problem je, ker zadeva ni izdelana doma.O plodnosti zemlje ne bi ....
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.Prosimo PRIJAVITE / REGISTRIRAJETE se!
solomojster

Vrni se na Izkoriščanje energije vetra

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost