Seznam forumov   Pomoč  
Registriraj se!  Prijava
Seznam forumov Alternativni viri energije Samogradnje

Peletni gorilnik by Jernej

Ali ste se lotili samogradnje česar kar lahko izkorišča alternativne vire energije

Re: Peletni gorilnik by Jernej

OdgovorNapisal/-a admin » To jan 17, 2012 5:12 pm

;-) , brez skrbi, nastavi fotoaparat na AUTO pa flash in bo že nekaj ratalo.

LP
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a aly » To jan 17, 2012 8:51 pm

No, ker sem omenil, da sem tudi sam zelo zagret za izdelavo gorilnika, me nekaj zanima....
V hiši imamo starejšo peč znamke SITOP. Bi bilo učinkovito montirati ta gorilec spodaj, kjer sedaj pobiramo ven pepel od pogorjenih drv? Kako je z izkoristkom na taki peči? Dimniški plini gredo samo skozi en prekat, zapiram jih lahko samo z dimniško loputo.... Sem zrisal slike kar v paintu za lažjo predstavo,...
Vse informacije dobrodošle!!! :loveg:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.Prosimo PRIJAVITE / REGISTRIRAJETE se!
aly

Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a iskraj » To jan 17, 2012 9:31 pm

Pozdravljeni.
Aleš počakaj Borisa, da objavi novi bolj natančen načrt gorilnika. Predvsem bodi pozoren na razliko pri vsipni cevi (je nekoliko višje in pod drugačnim kotom kot na sedanji skici). Ta varianta veliko lepše deluje (predvsem vžig).
Rešetko imam jaz narejeno iz ognjevzdržne nerjaveče pločevine. Debelina te pločevine je 3 mm, svetujem pa precej debelejšo, ker se bo manj krivila. Navrtanih imam približno 20 lukenj premera 6 in 8 mm.
Ognjevzdržno pločevino za izdelavo plašča gorilnika sem nabavil v podjetju Gorenc d.o.o. iz Ljubljane (Dolgi most, izdelujejo plinske žare).
Verjetno nameravaš gorilnik montirati na zgornja vrata (jaz imam podobno varianto). Tako bo pot dimnih plinov zelo dolga in izkoristek prenosa toplote dober.

Aly ali imate peč SITOP ali HITOP. HITOP izdeluje AGRO (Vreček: http://www.vrecek-agro.si/peci/ ) iz Kranja. Če je Hitop potem ima še cevni toplotni izmenjevalec (ki ga ne vidiš ko odpreš vrata peči) predno gre v dimnik in je izkoristek peči soliden. Če pa je peč takšna kot si jo narisal potem pa bo izkoristek zelo slab.

Jernej
Zadnjič spremenil iskraj, dne Sr jan 18, 2012 8:13 am, skupaj popravljeno 1 krat.
iskraj

OdgovorNapisal/-a aly » To jan 17, 2012 10:27 pm

Dilema.... :hmm:
Kaj pa če začasno "odstranim" gorilec iz oljne peči? Katera bi imela boljši izkoristek?
Namreč, olje je z dneva v dan dražje.... :evil:

Kaj priporočate? Peči so pa povezane v isti sistem...na drva in na olje...
P.S: Peč je HITOP...moja napaka...po "specifikaciji" sem elektronik, zato SITOP...to so napajalniki AC-DC... :oops:
Prilagam sliko
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.Prosimo PRIJAVITE / REGISTRIRAJETE se!
aly

OdgovorNapisal/-a ALIE » To jan 17, 2012 11:26 pm

Evo slke
Toliko sem naredil v treh urah . Rezanje švsanje mi gre hitreje kot prenos slik na forum (se mom že navadil)
Jernej kolikšna je višina spodnjega roba dozirne klančine . Rabim vedeti jutri ker teram na polno .

Aly Tvoja peč na nafto je absolutno prekratka (minimum 400mm mora biti od konca gorilnika) izkoristek bi bil pa dober . Peč na drva je veliko boljša izbira .

LP Aleš
Zadnjič spremenil ALIE, dne Sr jan 18, 2012 12:01 am, skupaj popravljeno 1 krat.
LP Aleš
Uporabniški avatar
ALIE

Kraj: logatec

OdgovorNapisal/-a admin » To jan 17, 2012 11:44 pm

Vidim, da ste nekateri resno "pljunili" v roke :rodeo: :shake:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

OdgovorNapisal/-a ALIE » Sr jan 18, 2012 12:16 am

Pajade , samooskrba naše male državice in mojemu žepu se bo poznalo ,pa co2 ne bom povečeval (zelo majhen prispevek)
Imam tudi sončne celice na avtodomu pa kar tam filam moj turbo elektro skiro
Podatki , 33kmh 10km dometa (skozi naravnost neprekinjeno ), baterija lipo 37v 5ah ,tribrzinski menjalnik (shimano nexus) v pestu nosilnost 150 kg . Predelan iz poceni kitajca.
LP Aleš
LP Aleš
Uporabniški avatar
ALIE

OdgovorNapisal/-a solomojster » Sr jan 18, 2012 6:49 pm

iskraj je napisal/-a:Pozdravljeni.
Aleš počakaj Borisa, da objavi novi bolj natančen načrt gorilnika. Predvsem bodi pozoren na razliko pri vsipni cevi (je nekoliko višje in pod drugačnim kotom kot na sedanji skici). Ta varianta veliko lepše deluje (predvsem vžig).
Rešetko imam jaz narejeno iz ognjevzdržne nerjaveče pločevine. Debelina te pločevine je 3 mm, svetujem pa precej debelejšo, ker se bo manj krivila. Navrtanih imam približno 20 lukenj premera 6 in 8 mm.

Jernej

Boris kje je načrt gorilnika ?

Če bi imel leseno matriko rešetke ,bi se lahko pozanimal za gizasto varjanto rešetke ,po sindikalni ceni.Imam livarno tle blizu .
solomojster

Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a aly » Sr jan 18, 2012 7:17 pm

Jaz sem pa ugotovil, da bom gorilec lahko montiral na obstoječo peč na drva, saj ima lepo narejene prekate preden gre vse skupaj v dimnik.... :gigsmile:

Zanima me, a zalogovnike za pelete boste najbrž izdelali sami a ne? Torej, kje dobiti primernega polža za primerno ceno? Jih kdo izdeluje na "fuš", da ne bo prevelikih investicijskih računov? ;)

Aja, pa za datoteke gorilca in vsega se priporočam....
aly

OdgovorNapisal/-a admin » Sr jan 18, 2012 8:03 pm

...imel sem v planu narisati v 3D vendar mi še čas ni dopustil. Če se Jernej strinja lahko objavim njegov originalni dwg file.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Edo » Sr jan 18, 2012 10:17 pm

admin je napisal/-a:...imel sem v planu narisati v 3D vendar mi še čas ni dopustil. Če se Jernej strinja lahko objavim njegov originalni dwg file.

:loveg: To bi blo super!

lp Edo
Edo

Kraj: Komen

OdgovorNapisal/-a ALIE » Sr jan 18, 2012 11:18 pm

Imam že do polovice zmodeliran gorilnik , toda moj še ne dela .

Če bi imel Jerejev DVG bi v dveh urah vse zmodeliral v Mastercamu pol pa lahko to nekdo uvozi v kakšen bol prijeten program za kotiranje in izdelavo delavniških rizb.

Danes sem nabavil kolena in cevi iz inoksa , jutri delam priključke za zrak in pelete .

Za zalogovnik je praktično vseeno kakšen je , lako vzameš kar star 200l sod ali kaj podobnega , za polža se tudi jaz zanimam ,predusem za špiralo , cev in reduktor znam sam skup zmetat , če kdo kaj ve ???? se proporočam .
LP Aleš
Uporabniški avatar
ALIE

OdgovorNapisal/-a iskraj » Če jan 19, 2012 7:55 am

Boris, seveda lahko objaviš načrt.
Spirale za pelete so brez jedra. Samo ploščato železo navito v vijačnico. Poznam samo prodajalca iz Hrvaške, on pa jih uvaža iz Italije (naslov še poiščem).

Lep dan želim
Jernej
iskraj

OdgovorNapisal/-a aly » Če jan 19, 2012 10:47 am

Za spiralo (polža) se zanimam tudi jaz...nazadnje sem poklical nekoga v MB, pa je rekel da hoče 260€ za 1,4m dolgega polža... :viol:
aly

OdgovorNapisal/-a ALIE » Če jan 19, 2012 10:58 am

Za majeriča (http://www.ecom-majeric.si/ecom_2.htm) jih nekdo okoli pivke navija se bom pozanimal še tam

LP Aleš
LP Aleš
Uporabniški avatar
ALIE

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Samogradnje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost