Danes je Sr apr 16, 2014 5:52 pm

Časovni pas: UTC + 2 ur

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
  Pogled tiskanja Prejšnja tema | Naslednja tema 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: predelava peči Ferroli
OdgovorObjavljeno: Pe nov 23, 2012 11:47 pm 
Odsoten

Pozdrav, kot sem obljubil prilagam našo predelavo oljne peči feroli z peletnim gorilcem fer. LP!

Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.Prosimo PRIJAVITE / REGISTRIRAJETE se!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So nov 24, 2012 11:40 am 
Odsoten

pa še filmček v delovanju!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So dec 01, 2012 8:00 pm 
Odsoten

Takole, minilo je nekaj dni odkar imamo priklopljen peletni gorilec mikro p7 na oljno peč feroli, (slika zgoraj), naj povem da dela do sedaj brez problem, ustavil se je le enkrat pa še to zaradi testa koliko peletov pobere na dnu, (se pravi zalogovnik je bil skoraj čisto prazen), povem lahko tudi to da pepel zaenkrat čistim vsak dan, ampak to zgolj zaradi tega da preveč ne obremenim sesalca z enim sesanjem, drugače je prostora za pepel za kakšne 3 dni brez problema (priporočam pa sesalec jst imam moč 1200W (bauma... 40€), pa zašijte si žepek iz kuhinjske servete ter ga dajte okrog filtra, ter ga na 2-3 sesanje operite pod tekočo vodo), ker pa nikakor nisem mogel ugotoviti porabe (kar me je najbolj skrbelo), sem si označil v zalogovniku vsako vrečo posebej in ugotovil sledeče, pri temperaturah okrog 0 stopinj, je poraba peletov cca. 25 kg na dan, če pretvorim to v litre olja 12,5l olja, kar se mi zdi kar vredu, naj povem da smo v najhujših mesecih zime (temp. tudi -10) porabli od/do 550/600 l olja se pravi 20 l oz 40 kg peletov na dan, tako da nekaj rezerve je še :), povem vam tudi da imam po nasvetu serviserja nastavjeno moč samo na 1 ter vodo na 60 stopinj, (je res da se gorilec kar naprej vkalplja, peč ima 14l vode, se mi zdi da pogosteje kot pri olju), ampak tudi poraba je z močjo 1 nastavljena po navodilih na najmanjšo možno (2,9 kg/h), uparabljam zaenkrat za probo pelete "vlak"majster (80% smreka, 20% listavci), potem pa bom prešaltal na samo smreko, (tudi to je nasvet serviserja pravi da glede na peč je to boljša izbira), pa še nekaj pri moči 1 imam spremenjene vrtljaje ventilatorja iz 51 na 67, pa dobim s temi peleti ki jih uparabljam jaz zelo malo pepela, vsaj zdi se mi tako!

Upam da nisem bil predolgi in da ste dobili kakšno koristno informacijo!

LP!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So dec 01, 2012 9:25 pm 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Urban, hvala za izčrpne informacije, ki jih nikoli ni preveč :shake:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne dec 02, 2012 12:12 pm 
Odsoten

pa še nekaj pozitivnega, dnevno temperaturo smo prestavili iz 21 stopinj (olje) na 20 stopinj (peleti), prav tako nočno iz 19 na 18, nekako se nam zdi da je hiša toplejša, res pa je da imamo odprta vrata kurilnice v stanovanje in mogoče ta distančnik pripomore k dvigu temperature v stanovanju, saj se distančnik kar precej segreje ter seva/oddaja temperaturo, (če se komu zdi da veliko potrošimo do 600 l olja na mesec naj povem da ogrevamo 2 etaži, skupno 180 m2, okna stara 30 let, prav tako fasada 5 cm)

LP!

Urban

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne dec 02, 2012 12:54 pm 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

...... huh, to se mi zdi pa zelo velika poraba. Pri mojih starših imajo bajto v dveh etažah po 110 m2 pomeni ogrevana površina 220 m2. Hiša je stara 40 let, ima sicer perlit fasado (ne vem koliko cm je to izolacije) in izolacijo na podstrehi (5cm stiropor), okna pa so zamenjali letos. No, da preidem k bistvu porabe. Pri nas se je do sedaj porabilo 2500 L skozi celo leto v kar je vključeno ogrevanje sanitarne vode čez poletje......... pa čez zimo smo v prostorih lahko v kratkih rokavih tako, da je temperatura verjetno kar enih 23 stopinj.

Zasledil sem, da je že kar nekaj ljudi prišlo do ugotovitve, da je najbolj pomembna izolacija na podstrehi in da stene niso tako vplivne na izgubo toplote (pa ne mislim, da sploh ni pomembna stenska izolacija) čemur pa botruje čista fizika saj se toplota dviga.

Urban, mislim, da bi si moral malce preračunati koliko bi te stala investicija v zamenjavo oken in izolacije na podstrehi in v kolikem času bi se ti povrnilo, saj se mi zdi, da trenutno segrevaš bol okolico kot pa notranjost prostorov.

Pa še ena okrog odprtih vrat kurilnice....pomisli, da ne bo kdaj prišlo do širitve CO2 v stanovanjske prostore ... :sisa:

Boris

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po dec 03, 2012 8:36 am 
Odsoten

Na to se pa tudi jaz podpišem varnost na prvem mestu potem pa izolacija.

admin je napisal/-a:
...... huh, to se mi zdi pa zelo velika poraba. Pri mojih starših imajo bajto v dveh etažah po 110 m2 pomeni ogrevana površina 220 m2. Hiša je stara 40 let, ima sicer perlit fasado (ne vem koliko cm je to izolacije) in izolacijo na podstrehi (5cm stiropor), okna pa so zamenjali letos. No, da preidem k bistvu porabe. Pri nas se je do sedaj porabilo 2500 L skozi celo leto v kar je vključeno ogrevanje sanitarne vode čez poletje......... pa čez zimo smo v prostorih lahko v kratkih rokavih tako, da je temperatura verjetno kar enih 23 stopinj.

Zasledil sem, da je že kar nekaj ljudi prišlo do ugotovitve, da je najbolj pomembna izolacija na podstrehi in da stene niso tako vplivne na izgubo toplote (pa ne mislim, da sploh ni pomembna stenska izolacija) čemur pa botruje čista fizika saj se toplota dviga.

Urban, mislim, da bi si moral malce preračunati koliko bi te stala investicija v zamenjavo oken in izolacije na podstrehi in v kolikem času bi se ti povrnilo, saj se mi zdi, da trenutno segrevaš bol okolico kot pa notranjost prostorov.

Pa še ena okrog odprtih vrat kurilnice....pomisli, da ne bo kdaj prišlo do širitve CO2 v stanovanjske prostore ... :sisa:

Boris

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po dec 03, 2012 11:04 am 
Odsoten

Kraj: Sežana
urban.belaj je napisal/-a:
pa še nekaj pozitivnega, dnevno temperaturo smo prestavili iz 21 stopinj (olje) na 20 stopinj (peleti), prav tako nočno iz 19 na 18, nekako se nam zdi da je hiša toplejša, res pa je da imamo odprta vrata kurilnice v stanovanje in mogoče ta distančnik pripomore k dvigu temperature v stanovanju, saj se distančnik kar precej segreje ter seva/oddaja temperaturo, (če se komu zdi da veliko potrošimo do 600 l olja na mesec naj povem da ogrevamo 2 etaži, skupno 180 m2, okna stara 30 let, prav tako fasada 5 cm)

LP!

Urban
Mogoče bi bilo pametneje izkoristiti še dimne pline (dimnik) saj ti imajo preko 100 stopinj. Če je v kurilnici dovolj prostora -od izhoda iz peči pa do vhoda v dimnik , bi lahko dal kak izmenjevalec za zrak in ogreval prostore kar z svežim -ogretim zrakom...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So dec 08, 2012 9:43 am 
Odsoten

zdravo

Moram priznati da je vse to zelo glasno pri tebi....polž za dodajanje pelet se sliši kot mitraljez:)... Tudi jaz mam oljno peč in gorilec lastne izdelave in je potrebno čistiti na 3 dni. Polž se vkljaplja na 33 sekund in laufa 1.4 sec.
Me pa zanima, če bi lahko slikal ventilator tega gorilca?

Hvala

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To dec 11, 2012 9:57 pm 
Odsoten

Nitroslo je napisal/-a:
zdravo

Moram priznati da je vse to zelo glasno pri tebi....polž za dodajanje pelet se sliši kot mitraljez:)... Tudi jaz mam oljno peč in gorilec lastne izdelave in je potrebno čistiti na 3 dni. Polž se vkljaplja na 33 sekund in laufa 1.4 sec.
Me pa zanima, če bi lahko slikal ventilator tega gorilca?

Hvala

Zdravo žal še nisem razdiral gorilca da bi prišel do ventilatorja, če ti kaj koristi si poglej navodila ki so na netu!

http://www.etc.si/UserFiles/navodila_sun.pdf

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 2 ur

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na: