Seznam forumov   Pomoč  
Registriraj se!  Prijava
Seznam forumov Alternativni viri energije Samogradnje

predelava peči Ferroli

Ali ste se lotili samogradnje česar kar lahko izkorišča alternativne vire energije

predelava peči Ferroli

OdgovorNapisal/-a zvonko » Če sep 06, 2012 6:09 pm

Pozdravljeni.
Podobno predelavo peči na olje (Ferroli tip GN 1N-03) imam v planu tudi jaz. Zanima me vaše mnenje in ali ima kdo že kakšno izkušnjo s tako pečjo.Namestil bi gorilec od ferrolija san7.
zvonko

Re: predelava peči Ferroli

OdgovorNapisal/-a ljuboslo » Če sep 06, 2012 9:21 pm

koliko členska peč je oziroma dolžina kutišča
ljuboslo

OdgovorNapisal/-a zvonko » Pe sep 07, 2012 8:36 pm

ljuboslo je napisal/-a:koliko členska peč je oziroma dolžina kutišča

Je 3 členska kurišče je 39 cm
zvonko

OdgovorNapisal/-a ljuboslo » Pe sep 07, 2012 10:45 pm

3 členska to bo težava večna imel boš preveč dela in težav vsaj 4 členska mora bit ti ne priporočam predelave te peči.
jaz imam 4 člensko
ljuboslo

OdgovorNapisal/-a zvonko » So sep 29, 2012 11:44 am

ljuboslo je napisal/-a:3 členska to bo težava večna imel boš preveč dela in težav vsaj 4 členska mora bit ti ne priporočam predelave te peči.
jaz imam 4 člensko

Kaj pa če dodam distančnik?
zvonko

OdgovorNapisal/-a ljuboslo » So sep 29, 2012 9:05 pm

ja saj distančnik itak mora bit to ni debate samo 3 členska je pa definitivno premajhna saj grelo bo in gorelo ampak pucal boš vsak dan ,vodo bo nažgalo do 100 stopinj se bo izklopilo ves problem je v premajhni količini vode v peči..... boljše če najdeš kakšno poceni oljno 4 al pa 5 člensko pa si zmagal
ljuboslo

OdgovorNapisal/-a zvonko » Ne sep 30, 2012 10:52 am

ljuboslo je napisal/-a:ja saj distančnik itak mora bit to ni debate samo 3 členska je pa definitivno premajhna saj grelo bo in gorelo ampak pucal boš vsak dan ,vodo bo nažgalo do 100 stopinj se bo izklopilo ves problem je v premajhni količini vode v peči..... boljše če najdeš kakšno poceni oljno 4 al pa 5 člensko pa si zmagal

Kaj pa,če nastavim gorilec na manjšo temparaturo?
zvonko

OdgovorNapisal/-a ljuboslo » Po okt 01, 2012 8:39 am

glej naredi se lahko komot pa tudi na manjšo brzino čistil boš itak ti pa če te bo zeblo bo tudi tebe zeble
vsekakor pa nimaš kaj izgubit boš pač kasneje zamenjal samo peč z kakšno večjo ki jih pa za mali denar dobiš kolkor češ
ostane pa ti gorilec in pa v štartu pač manjši stroški za začetek zime .....treba se znajt posebej sedaj v kriznih časih .
ljuboslo

OdgovorNapisal/-a zvonko » Po okt 01, 2012 7:09 pm

ljuboslo je napisal/-a:glej naredi se lahko komot pa tudi na manjšo brzino čistil boš itak ti pa če te bo zeblo bo tudi tebe zeble
vsekakor pa nimaš kaj izgubit boš pač kasneje zamenjal samo peč z kakšno večjo ki jih pa za mali denar dobiš kolkor češ
ostane pa ti gorilec in pa v štartu pač manjši stroški za začetek zime .....treba se znajt posebej sedaj v kriznih časih .

Mislim,da bom kar tako naredil,pa bom videl ali ja šus v temo.
zvonko

OdgovorNapisal/-a hrevk » To okt 02, 2012 4:28 pm

zvonko je napisal/-a:
ljuboslo je napisal/-a:glej naredi se lahko komot pa tudi na manjšo brzino čistil boš itak ti pa če te bo zeblo bo tudi tebe zeble

Mislim,da bom kar tako naredil,pa bom videl ali ja šus v temo.

Po moje dobra odločitev,sprašujem pa strojnike,ali je problem pod gorilec zmontirati enega polža z nekim mini reduktorjem,ki bo pepel vlekel iz peči v neko posodo?Sicer pa tudi,če dnevno porabiš pol ure za čiščenje peči,pa če to delaš 100 dni in preračunaš koliko si prihranil,je to zeloooooo dobro plačano delo :kaffe:
hrevk

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a admin » To okt 02, 2012 11:02 pm

http://net-prom.si
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a urban.belaj » To nov 13, 2012 8:44 pm

Pozdrav, tudi mi bomo predelali peč Ferolli GN1 03, na pelete z ferolli sun-om7, upam da bo zadeva funkcionirala, čiščenje (ob današnjih cenah olja) me ne moti, skrbi me le da se bo gorilec prevečkrat vklapljal ter poškodbe peči (pregretje), pregrevanje vode upam da bom rešil z dodatnim termostatom, katerega bom nastavil na 85 ali 90 stopinj ter direkno zvezal na pumpo (neodvisen termostat, strošek cca. 10 eur), prosim za mnenja, kako se vam zdi to z termostatom, in kako naj rešim da se gorilec ne bo prevečkrat vžigal?

LP Urban
urban.belaj

OdgovorNapisal/-a zundapp » To nov 13, 2012 10:50 pm

A to je 3 členska peč?

Jaz imam s tem gorilcem v delovanju šele 1 mesec podobno 4 člensko (oljno- Sime) in me kar malo skrbi, saj je v njej zelo malo vode in se zelo hitro ohladi oz. pre- večkrat vklaplja gorilec.
Ker rabi za zagon več časa kot oljni gorilec pade temp., vode v peči tudi na 35 stopinj preden polno zagori.
Pa temp. dimnih plinov je 300 stopinj!!!!!!
zundapp

OdgovorNapisal/-a urban.belaj » To nov 13, 2012 11:24 pm

zundapp je napisal/-a:A to je 3 členska peč?

Jaz imam s tem gorilcem v delovanju šele 1 mesec podobno 4 člensko (oljno- Sime) in me kar malo skrbi, saj je v njej zelo malo vode in se zelo hitro ohladi oz. pre- večkrat vklaplja gorilec.
Ker rabi za zagon več časa kot oljni gorilec pade temp., vode v peči tudi na 35 stopinj preden polno zagori.
Pa temp. dimnih plinov je 300 stopinj!!!!!!

Da to je 3 členska peč, v navodilih piše da ima feroli samo 14 l. vode, koliko imaš nastavljeno temp. izklopa na peči?
urban.belaj

OdgovorNapisal/-a Edo » Sr nov 14, 2012 1:31 am

urban.belaj je napisal/-a:Pozdrav, tudi mi bomo predelali peč Ferolli GN1 03, na pelete z ferolli sun-om7, upam da bo zadeva funkcionirala, čiščenje (ob današnjih cenah olja) me ne moti, skrbi me le da se bo gorilec prevečkrat vklapljal ter poškodbe peči (pregretje), pregrevanje vode upam da bom rešil z dodatnim termostatom, katerega bom nastavil na 85 ali 90 stopinj ter direkno zvezal na pumpo (neodvisen termostat, strošek cca. 10 eur), prosim za mnenja, kako se vam zdi to z termostatom, in kako naj rešim da se gorilec ne bo prevečkrat vžigal?

LP Urban

Je mogoče že kdo probal, dodat kak 100l bojler kot zalogovnik tople vode. S tem bi si rešil problem prepogostega vklapljanja gorilca in peč se nebi preveč shladila med ponovnim zagonom!

lp
Edo

Kraj: Komen

Naslednja

Vrni se na Samogradnje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost