Seznam forumov   Pomoč  
Registriraj se!  Prijava
Seznam forumov Alternativni viri energije Alternativni viri energije

Stirlingov motor

Splošna debata o alternativnih virih energije

Re: Stirlingov motor

OdgovorNapisal/-a admin » To maj 03, 2011 1:12 pm

mase, ali se imaš namen lotiti kakšne močnejše različice?
LP
Boris
http://net-prom.si
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a mase » To maj 03, 2011 9:34 pm

Ja premišljujem o tem da enega naredim na sonce.Takoj ko bom rešil problem s parabolo ga enega naredim in objavim .Mam že vse ideje sam bo treba še čas poiskat.lp.
mase

OdgovorNapisal/-a admin » To maj 03, 2011 10:22 pm

A nam lahko mogoče na kratko zaupaš (glede na to, da imaš že nekaj praktičnih izkušenj) od česa je odvisen izkoristek stirlingovega motorja ? Velikost cilindrov? Tisti profesionalni, ki jih je možno videti na videih in jih ogreva sonce niti niso videti tako veliki....
LP
Boris
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

OdgovorNapisal/-a mase » To maj 03, 2011 11:02 pm

Da ne bo gdo mislil da je sončna energija ki je ujeta s parabolo tako nedolžna.Tista točka energije ki se zbere na stirlingu je močnejša kot tista alkoholna sveča ki jo jaz postavim pod motor.Energija iz parabole je tako močna da tam cilinder zažari se pravi da da kakih 700 stopinj celzija kar pa je za stirling dovolj.Če jaz moje motorčke pogrejem z brenerjem, da so cilindri žareči motor kar ponori in dobi veliko večje obrate in moč.Potrebna pa je tudi sama izvedba motorrja kajti eni jih grejejo z brenerjem pa se komaj vrtijo nakar pri mojih ne rabijo dosti energije.Pomembno je samo tesnenje natančna obdelava dobri materijali,hlajenje in velikost vstrajnika.V profesionalnih ni notri zrak ampak plin helij in še ta pod pritiskom 100-150 barov,kar pa je največji problem tesnenje.Priznam da izračunat tiste formule,ki so podane za izračun izkoristka ne znam,imam samo poklicno šolo a meni je to dovolj.Zelo pomembno je hlajenje se pravi vroči cilinder kajti tam se izmenjujuje vroči in mrzli zrak.če se zrak ne more na hitro ohladit ne more delat.Opažam da nekateri kar pozabijo narediti hladilnik na vročem cilindru kar pa je bistvenega pomena.To pa lahko povem,ker sem v kratkem v pogon spravil dva stirlinga enega iz Maribora in enega iz Ptuja,ki pa je bila v obeh primerih ista napaka.Tisti načrti ki se najdejo na netu pa so zelo slabi in neuporabni zato jas delam na pamet in po svoji logiki.Na moč pa vpliva tudi razmerje cilindrov sem opazil pri svojih modelih in lahko rečem da je zadnji dost močnejši od drugih ker sem poravil razmerje.Mal probam pa vidim kaj je boljše sem pač praktik in ne teoretik.lp.
mase

OdgovorNapisal/-a admin » Sr maj 04, 2011 11:49 pm

Mase hvala za izčrpen odgovor. Pa saj to rabimo, ljudi iz prakse, med nami pa so tudi takšni, ki imajo radi matematiko in bodo tudi kaj izračunali če bo potrebno. Vprašanja glede tega postavljam malce bolj zaradi tega, ker imamo v podjetju en veeeeeeelik (premer cca 5m) satelitski krožnik, ki je opremljen z motorji za vrtenje po horizontali in vertikali. Prvotno je bil namenjen za satelitski prenos podatkov vendar stvar nikoli ni zaživela, sedaj sameva. No, mislim, da direktorja ne bi težko prepričal, da krožnik oblečem po notranji strani z odbojno površino namesto sonde pa dam gor Strilinga ;-) pol pa :rodeo: Če bi napajali naš "laboratorij" kjer se testira IT oprema bi bilo že kar nekaj.....
LP
Boris
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

OdgovorNapisal/-a solomojster » Če maj 05, 2011 6:46 am

Mase čestitke. :shake:
Boris nam lahko poslikaš ta krožnik in vpetje motorjev ?
solomojster

Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a jerry0503222 » So sep 10, 2011 4:53 am

E, sedaj ste mi pa stopili na "rep".
Kar precej sem prebral o stirlingovem motorju in se mi zdi zelo zanimiva zadeva. Že nekaj časa gledam pred našim podjetjem satelitsko anteno premera cca 4,5m ki ne služi ničemur in bi z veseljem v žariščno točko namestil stirlinga :cik: .
Tole temo bom z zanimanjem spremljal.

OdgovorNapisal/-a admin » Če nov 03, 2011 9:49 pm

Našel zanimivo mobilno varianto Strlinga. Če bi imel prostor kjer bi lahko usvarjal bi riskiral in kupil načrt

GLEJ TUKAJ

LP
Admin
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

OdgovorNapisal/-a mase » Če dec 29, 2011 11:35 pm

Moj najnovejši 3 cilindrski 12 kubični stirling motor tip gama.
http://www.youtube.com/watch?v=adI9-Aa9a70
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.Prosimo PRIJAVITE / REGISTRIRAJETE se!
mase

OdgovorNapisal/-a iskra » Pe dec 30, 2011 11:11 pm

:shake: Bravo , super. Sedaj (pravzaprav poleti) moraš še zamenjati gorivo--- se pravi uporabiti SONCE
iskra

Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a admin » Po jan 02, 2012 6:43 pm

[adpartner1][/adpartner1]
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

OdgovorNapisal/-a nafta » Ne jan 08, 2012 11:38 pm

mase je napisal/-a:Moj najnovejši 3 cilindrski 12 kubični stirling motor tip gama.
http://www.youtube.com/watch?v=adI9-Aa9a70

Zpet si me presenetil,razmišljaj sonce-fosilno gorivo!!
nafta

OdgovorNapisal/-a mase » Pe jan 13, 2012 9:47 pm

Zpet si me presenetil,razmišljaj sonce-fosilno gorivo!!

kakšno fosilno gorivo si imel v mislih?
Jaz kot gorivo za modelčke uporabljam skoraj 100% alkohol.Imam pa v načrtu izdelati en model,ki bo izkoriščal sončno energijo.
mase

OdgovorNapisal/-a nafta » Ne jan 15, 2012 4:37 am

Na tvojem mestu bi poskusil z večjim izdelkom,prvotno naj bi izkoriščal sončno energijo in jo pretvarjal že v električno.Nadgradnja pa je še vsmeri fosilnega pospeška.Tvoji modeli so res tehnično kot estetsko dovršeni,zato ne izgubljaj časa... res pa je da so tukaj še finance,čas... l.p.
nafta

OdgovorNapisal/-a mase » Ne jan 15, 2012 3:30 pm

nafta je napisal/-a:Na tvojem mestu bi poskusil z večjim izdelkom,prvotno naj bi izkoriščal sončno energijo in jo pretvarjal že v električno.Nadgradnja pa je še vsmeri fosilnega pospeška.Tvoji modeli so res tehnično kot estetsko dovršeni,zato ne izgubljaj časa... res pa je da so tukaj še finance,čas... l.p.

Lahko malo razložiš kakšen je fosilni pospešek.lp.
mase

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Alternativni viri energije

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost