Seznam forumov   Pomoč  
Registriraj se!  Prijava
Seznam forumov Alternativni viri energije Alternativni viri energije

Predelava peči na kurilno olje na peč na pelete

Splošna debata o alternativnih virih energije

Predelava peči na kurilno olje na peč na pelete

OdgovorNapisal/-a alojzz » Če nov 01, 2012 1:08 pm

Pozdravljeni!

Ali je peč SG 35 Biasi (peč na kurilno olje) primerna za predelavo na peč na pelete?

Pri tem me zanima kakšen mora imeti premer dimne cevi in kakšna mora biti globina kotla? Ali je gorilnik za pelete, Ferolli SUN 7 primeren za to peč?

Hvala za pomoč in lep pozdrav,

Alojz
alojzz

Re: Predelava peči na kurilno olje na peč na pelete

OdgovorNapisal/-a ljuboslo » Če nov 01, 2012 8:41 pm

sem že delal na peč biasi sam se ne spomnim točno modela vglavnem predeleva se je dala odlično rešit.
ljuboslo

OdgovorNapisal/-a fluthar 1 » Pe nov 02, 2012 7:50 pm

lep pozdrav Sem nov na forumu,imam peč na kurilno olje wv term RL35 na njo sem namontiral gorilnik FERROLI SUN 7,stvar deluje še kar vredu zdaj mi je že uspelo kar lepo nastavit in upam da bom zadovoljen,če ima kdo še tudi enako peč naj opiše svoje izkušnje,da bi videl če se da še kaj izboljšat.
fluthar 1

OdgovorNapisal/-a admin » Pe nov 02, 2012 8:35 pm

http://net-prom.si
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a jandrej » Sr jan 30, 2013 7:23 pm

Pozdravljeni!

Tudi sam se odločam za predelavo oljne peči na pelete. Obstoječa peč KIV Vransko NTK PB 15-15 z bojlerjem za toplo vodo, ki je montiran na sami peči (plavajoč). Nameravam vgraditi gorilnik na pelete ECOM2. Zanima me, če je kdo že vgrajeval gorilnik na to peč, prednosti, slabosti. Sam prednost vidim v tem, da mi ne bo treba kupiti še bojlerja za sanitarno vodo, kar pomeni nižji stroški predelave. Slabost pa v težjem čiščenju (odpiranje vrat in sesanje).
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.Prosimo PRIJAVITE / REGISTRIRAJETE se!
jandrej

OdgovorNapisal/-a mmalovr5 » So feb 16, 2013 1:44 am

Pozdravljeni, sem nov na forumu in me zanima predelava oljne peči buderus logano 115 z raketnim gorilnikom 28kw. Ali lahko na to peč montiram gorilnik feroli p7 ali kaj podobnega
mmalovr5

OdgovorNapisal/-a baleno » Če feb 28, 2013 2:59 pm

Alojzz, ali si predelal peč Biasi SG ?
Tudi sam imam ta kotel in bi ga predelal na peletni gorilnik. Zanima me, če ti je uspelo in ali se predelava obnese. Verjetno je potrebno malo bolj pogosto sesati pepel?

Lep dan
baleno

OdgovorNapisal/-a pancho » To apr 02, 2013 10:59 pm

peči ki so namenjene kurjenju drv ali olja imajo bistveno slabši izkoristek kot p peči ki so namejne kurjenju pelt. Te peči vsebujejo turbolatorje,ki nekako odvzamejo še nekaj toplote dimnih plinov in imajo tudi manjše kurišče. Se pa da dobit ze za solidno ceno kako tako peč,vendar je pri teh poceni pečeh kar dosti dela z čiščenjem pepela in gorilca.
pancho

OdgovorNapisal/-a Edo » Sr apr 03, 2013 9:31 am

pancho je napisal/-a:peči ki so namenjene kurjenju drv ali olja imajo bistveno slabši izkoristek kot p peči ki so namejne kurjenju pelt. Te peči vsebujejo turbolatorje,ki nekako odvzamejo še nekaj toplote dimnih plinov in imajo tudi manjše kurišče. Se pa da dobit ze za solidno ceno kako tako peč,vendar je pri teh poceni pečeh kar dosti dela z čiščenjem pepela in gorilca.

Koliko je to "bistveno"? Če imajo namenske 92%, koliko imajo predelane?

lp Edo
Edo

Kraj: Komen

OdgovorNapisal/-a BaruleK75 » Sr apr 03, 2013 1:06 pm

Edo je napisal/-a:
pancho je napisal/-a:peči ki so namenjene kurjenju drv ali olja imajo bistveno slabši izkoristek kot p peči ki so namejne kurjenju pelt. Te peči vsebujejo turbolatorje,ki nekako odvzamejo še nekaj toplote dimnih plinov in imajo tudi manjše kurišče. Se pa da dobit ze za solidno ceno kako tako peč,vendar je pri teh poceni pečeh kar dosti dela z čiščenjem pepela in gorilca.

Koliko je to "bistveno"? Če imajo namenske 92%, koliko imajo predelane?

lp Edo

Sam imam namensko peč na olje, katero sem predelal na pelete. Gorilec sem dal na navadne pante tako da samo odprem v stran in lahko očistim z navadno malo grebljico. Tudi med delovanjem. Pepela ni veliko, peč dela 14 dni in v tem času se mi je nabralo za polovico jupol kante. Ker sem v prvih dneh delovanja opazil, da je zelo visoka temperatura dimnih plinov sem v peč vgradil enostavne turbolatorje oziroma prepreke da se plini zadržijo malo dlje v peči, da je otežen prehod v dimnik. Sedaj so dimni plini cca 200 prej pa so leteli preko 260 kolik ne vem ker elektronika meri samo do 260. S tem mi je tudi padla poraba vsaj za 20%.

lp
Boštjan
BaruleK75

OdgovorNapisal/-a admin » Sr apr 03, 2013 7:24 pm

Uporabniški avatar
admin
Site Admin

OdgovorNapisal/-a menip » Pe avg 30, 2013 7:36 am

jandrej je napisal/-a:Pozdravljeni!

Tudi sam se odločam za predelavo oljne peči na pelete. Obstoječa peč KIV Vransko NTK PB 15-15 z bojlerjem za toplo vodo, ki je montiran na sami peči (plavajoč). Nameravam vgraditi gorilnik na pelete ECOM2. Zanima me, če je kdo že vgrajeval gorilnik na to peč, prednosti, slabosti. Sam prednost vidim v tem, da mi ne bo treba kupiti še bojlerja za sanitarno vodo, kar pomeni nižji stroški predelave. Slabost pa v težjem čiščenju (odpiranje vrat in sesanje).

Pozdravljeni

Tudi jast imam peč KIV NTK PB 25 in prav tako razmišljam o predelavi na pelete. Zanima me, ali je uspela predelava peči na pelete in ali ste zadovoljni z delovanjem.
Lep pozdrav in hvala.
menip

OdgovorNapisal/-a kočevc » To jul 07, 2015 3:12 pm

Lp forumaši!

Sem pri koncu izdelave vrat za oljno peč,pa imam problem glede nabave šamotne plošče.ki bi jo pritrdil na novo izdelana vrata.Ali kdo od vas ve kje bi se dobila ta šamotna plošča(dimenzije so 340x445x40).

hvala za odgovor

Dušan
kočevc

OdgovorNapisal/-a admin » Sr jul 08, 2015 10:12 pm

Pozdravljen. Ali si tukaj že preveril http://www.ogm-bi.si/samotna-opeka
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

Vrni se na Alternativni viri energije