Seznam forumov   Pomoč  
Registriraj se!  Prijava
Seznam forumov Alternativni viri energije Alternativni viri energije

Peč za pelete

Splošna debata o alternativnih virih energije

Re: Peč za pelete

OdgovorNapisal/-a Edo » Pe apr 13, 2012 2:03 pm

juremm je napisal/-a:
Edo je napisal/-a:Po prvi kurilni sezoni sem z pečjo zelo zadovoljen! O porabi teško govorim, ker sem prej kuril kurilca, tako da nimam s čim primerjat, sem pa porabil zmerno količino drv (cca 15m)

lp Edo

Edo,

je to možno? 15 m3 ustreza 4.500 L kurilnega olja: http://www.biomasa.zgs.gov.si/index.php ... unaj_enrge

Kje se sicer proizvaja ta peč?

Lp
Jure

15m drvi ni enako 15m3 lesa!

Peč se proizvaja na Slovaškem! Pogooglaj!
lp Edo
Edo

Kraj: Komen

OdgovorNapisal/-a juremm » Pe apr 13, 2012 2:33 pm

Edo je napisal/-a:15m drvi ni enako 15m3 lesa!

No, potem tista preglednica, iz katere sem delal preračun, ne ustreza... dobro, da vem.

Lp
Jure
juremm

OdgovorNapisal/-a margareta » Po maj 21, 2012 9:46 am

Če kdo kupuje novo peč na pelete, imam fenomenalen naslov; gre za peč FIRE FOX TK25 avstrijski proizvajalec, zmontirali so jo pri moji teti (noro, opremljena je s sesalcem, ki dozira po potrebi pelete), mislim, da jo bodo v kratkem montirali tudi pri nas. Aja pa še subvencijo povrnejo. Pa v tem času imajo še dodaten 10% popust. Noro!!!!!!
margareta

OdgovorNapisal/-a juremm » Po maj 21, 2012 10:31 am

margareta je napisal/-a:Če kdo kupuje novo peč na pelete, imam fenomenalen naslov; gre za peč FIRE FOX TK25 avstrijski proizvajalec, zmontirali so jo pri moji teti (noro, opremljena je s sesalcem, ki dozira po potrebi pelete), mislim, da jo bodo v kratkem montirali tudi pri nas. Aja pa še subvencijo povrnejo. Pa v tem času imajo še dodaten 10% popust. Noro!!!!!!

In koliko €€€€ je takšna peč?

Lp
Jure
juremm

OdgovorNapisal/-a pivolcan » Po maj 21, 2012 8:42 pm

Pod tem imenom ne najdem nič
pivolcan

OdgovorNapisal/-a komiks » Ne okt 21, 2012 9:15 am

Vzemi in montiraj Pelson X3. Sam sem jih montiral že nekaj in vse stranke so zadovoljne. Je pa cena 4200€ + 8,5% ddv.
Ima vse avtomatizirano, samo nakladanje pelet je ročno (za en do dva tedna). Počakaj na subvencijo za 2013 in se nato odloči (za karkoli). Subvencija je do 1500€.
komiks

OdgovorNapisal/-a MarkoM » Sr nov 28, 2012 6:32 pm

Kaj pa peči slovenskih proizvajalcev? Imamo precej kvalitetnih proizvajalcev, z nakupom njihovih izdelkov pa ohranjamo dodano vrednost in delovna mesta v Sloveniji.
MarkoM

OdgovorNapisal/-a admin » Če nov 29, 2012 12:57 am

http://net-prom.si
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a borisk » Če jan 31, 2013 10:20 am

iskra je napisal/-a:Ja res je , ni več dvoma kaj naj napravimo - čas pečem na olje se izteka.... Predelava raznih peči , je sicer cenovno ugodna , vendar se to na daljši rok ne izplača . To pa zaradi premajhnih izkoristkov (zaradi same konstrukcije) . Peč na pelete ima mnogo večjo izmenjevalno površino .
Trenutno preizkušamo ventilator (ko bomo dobili želene rezultate poslikam in pripnem). Potem nam ostale le še polž . Elektroniko pa lahko uporabimo enako kot tisto za predelavo peči , oziroma v samogradnji.
Peleti sicer s ceno sledijo ceni kurilnega olja- nafte , vendar obstaja možnost izdelava le teh tudi v lastni režiji. Nafto pa na žalost ne moremo sami izdelovati.
Torej samo graditelji , upam da bomo kmalu imeli primerne (tudi cenovno)sestavne dele tudi za samogradnjo peči na palete :jiha:

Zdravo!

tudi sam imam namen naredii peč na pelete za naslednjo sezono, pa me zanima kako si rešil toplotne moste pri montaži zunanjih panelov?
borisk

OdgovorNapisal/-a Nitroslo » Če jan 31, 2013 12:57 pm

Ker je tema že odprta se tudi sam zanimam za peč in me zanima če je kdo našel kakšno pod ugodno ceno.... ne mi sedaj pamet solit z pečmi za 5000e.... Rabim pa majhno do največ 25kw
Nitroslo

OdgovorNapisal/-a iskra » Po feb 04, 2013 2:58 pm

borisk je napisal/-a:
iskra je napisal/-a:Ja res je , ni več dvoma kaj naj napravimo - čas pečem na olje se izteka.... Predelava raznih peči , je sicer cenovno ugodna , vendar se to na daljši rok ne izplača . To pa zaradi premajhnih izkoristkov (zaradi same konstrukcije) . Peč na pelete ima mnogo večjo izmenjevalno površino .
Trenutno preizkušamo ventilator (ko bomo dobili želene rezultate poslikam in pripnem). Potem nam ostale le še polž . Elektroniko pa lahko uporabimo enako kot tisto za predelavo peči , oziroma v samogradnji.
Peleti sicer s ceno sledijo ceni kurilnega olja- nafte , vendar obstaja možnost izdelava le teh tudi v lastni režiji. Nafto pa na žalost ne moremo sami izdelovati.
Torej samo graditelji , upam da bomo kmalu imeli primerne (tudi cenovno)sestavne dele tudi za samogradnjo peči na palete :jiha:

Zdravo!

tudi sam imam namen naredii peč na pelete za naslednjo sezono, pa me zanima kako si rešil toplotne moste pri montaži zunanjih panelov?

Hm tega pa ne razumem najbolje ? Lahko malo bolj natančno opišeš , kaj so zunanji paneli ?
iskra

Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a borisk » Po feb 04, 2013 3:59 pm

v mislih imam kako imaš nameščene zunanjo pločevino, ki drži izolacijo na mestu. Notranje kovinski del je z zunanjim kovinskih povezan z nekimi nosilci, vmes pa je izolacija. Ne vem niti kako velik problem je v tem.

sam predvidevam peč v obliki :
Slika

z integriranim gorilcem.
borisk

OdgovorNapisal/-a iskra » Po feb 04, 2013 4:55 pm

Ne , bo kar taka.... viewtopic.php?f=4&t=19&start=60
izmenjevalec itd... pač smo pregledali proizvajalce in pobrali najboljšo med razpoložljivimi. Malo smo sicer pretiravali z plehom , no za prvo ni važno.
iskra

OdgovorNapisal/-a borisk » Če feb 07, 2013 10:00 am

Zanima me še ventilator, sesalni ali tlačni? nekako ne vidim velike prednosti sesalnega, saj je dimnik še vedno pod tlakom, vsi pa vemo, da je problem tesnjenja večji pri starem dimniku kot pri novi peči.
Idealno bi bilo sesalni ventilator namesto dimniške kape.

Se pa ravno dogovarjam za motorne pogone, china export :shake:
borisk

OdgovorNapisal/-a iskra » So feb 09, 2013 6:32 pm

borisk je napisal/-a:Zanima me še ventilator, sesalni ali tlačni? nekako ne vidim velike prednosti sesalnega, saj je dimnik še vedno pod tlakom, vsi pa vemo, da je problem tesnjenja večji pri starem dimniku kot pri novi peči.
Idealno bi bilo sesalni ventilator namesto dimniške kape.

Se pa ravno dogovarjam za motorne pogone, china export :shake:

Bistvo je , da je peč pod podtlakom(tako je tudi možnost vžiga peletov v podajalcu minimalen - minimalna je tudi možnost "puščanja " dima iz peči) Z vpihavanjem bi tudi izmenjevalec delal težave. Ne nazadnje pa je tudi pepel mnogo manjši problem pri vleku.
Se pa ravno dogovarjam za motorne pogone, china export
to bi tudi mene zanimalo , saj so pogoni (mislim predvsem za polže) nenormalno dragi.... :zmozgan:
iskra

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Alternativni viri energije

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost