Seznam forumov   Pomoč  
Registriraj se!  Prijava
Seznam forumov Alternativni viri energije Alternativni viri energije

Alteralternativa

Splošna debata o alternativnih virih energije

Re: Alteralternativa

OdgovorNapisal/-a Edo » So apr 07, 2012 1:52 pm

iskra je napisal/-a:TČ je sicer res ugodna (vse analize to kažejo) vendar pa ne pozabi ,da moraš poleg nje imeti še en vir ogrevanja . TČ je najučinkovitejša ko z njo poganjaš talno ogrevanje (še bolje zračno) . Moraš pa imeti za "krizno situacijo" tudi radiatorje. Pri malo večjem zunanjem minusu (recimo da nimaš možnosti uporabe podtalnice ) pa prideš kmalu na čisto običajno ogrevanje z električnimi pečmi... kako se to izplača pa lahko vidiš iz grafov.
Glede na "prognoze politikov" da je elektrika prepoceni ...... pa lahko pričakujemo tudi tu težave...

Da bi pa njo * poganjal* z agregatom :lift: to pa bi bil res dosežek....

Kakorkoli, brez veze se je kregat med dvemi dobrimi variantami (peleti vs TČ). Če gledamo objektivno, malokdo za ogrevanje normalno izolirane stanovanjske hiše porabi za 1500€ pelet(to je ekvivalent cca 3000l olja). Kaj je za koga ugodnejše ve vsak zase najbolje in ni nobene potrebe prepričevat ostalih v svoj prav. Sigurno je boljše, da debatiramo in si pomagamo s svojimi izkušnjami, ker nas itak že vsak trgovec prepričuje, da je ravno njegova varianta najboljša.

lp Edo
Edo

Kraj: Komen

OdgovorNapisal/-a Tourer » So apr 07, 2012 3:35 pm

Tehnika gre naprej,sam sem opustil misel na pelete,čeprav 60% cenejše ogrevanje v primerjavi z oljem ! Sedaj sem na TČ VZ našel sem zadevo ki brez problemov segreva vodo za radiatorje na 60 stopinj ali več tudi max 80,primerna je tudi za neizolirane objekte in navadnimi rebrastim radiatorjem ! Izkoristki so toliko bolši,da so isti kot pri navadnih TČ do 55 stopinj ! Poraba elektrike 100% garantirano 1/3 olja ! Pol smo pa tam na drvah stroškovno !! Lep pozdrav.
Tourer

OdgovorNapisal/-a skratek13 » So apr 07, 2012 9:47 pm

Tourer je napisal/-a:Tehnika gre naprej,sam sem opustil misel na pelete,čeprav 60% cenejše ogrevanje v primerjavi z oljem ! Sedaj sem na TČ VZ našel sem zadevo ki brez problemov segreva vodo za radiatorje na 60 stopinj ali več tudi max 80,primerna je tudi za neizolirane objekte in navadnimi rebrastim radiatorjem ! Izkoristki so toliko bolši,da so isti kot pri navadnih TČ do 55 stopinj ! Poraba elektrike 100% garantirano 1/3 olja ! Pol smo pa tam na drvah stroškovno !! Lep pozdrav.

Daj malo mi razloži investicijo,ki si jo vložil v ta vir ogrevanja :predam:

LP Boštjan
Kjer je volja, tam je tudi pot !
Uporabniški avatar
skratek13

Kraj: Malečnik pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a Tourer » So apr 07, 2012 10:33 pm

skratek13 je napisal/-a:
Tourer je napisal/-a:Tehnika gre naprej,sam sem opustil misel na pelete,čeprav 60% cenejše ogrevanje v primerjavi z oljem ! Sedaj sem na TČ VZ našel sem zadevo ki brez problemov segreva vodo za radiatorje na 60 stopinj ali več tudi max 80,primerna je tudi za neizolirane objekte in navadnimi rebrastim radiatorjem ! Izkoristki so toliko bolši,da so isti kot pri navadnih TČ do 55 stopinj ! Poraba elektrike 100% garantirano 1/3 olja ! Pol smo pa tam na drvah stroškovno !! Lep pozdrav.

Daj malo mi razloži investicijo,ki si jo vložil v ta vir ogrevanja :predam:

LP Boštjan

Rešitev je Daikin HT VZ !! Dvojni kompresor dela brez grelcev do 80 stopinj!COP je precej višji kot pri LT do 55 stopinj,ki pa je primerna za talno gretje !
Tourer

OdgovorNapisal/-a iskra » Ne apr 08, 2012 8:41 am

TČ je vsekakor izredno ugodna varianta ogrevanja , posebej še , če imaš kakšno podtalnico na razpolago. Prav pa je , da "obdelamo" vse variante ogrevanja , saj kaže , da se bo potrebno od "kurilca " posloviti :ksmile: .
iskra

Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a Tourer » Ne apr 08, 2012 11:29 am

Ja res je kurilec gre u višave !TČ je problem ker so večina črpalk do 55 stopinj,za radijatorje pa rabimo 55 ali več !Zato pa obstaja sedaj visokotemperaturna TČ z ogrevanjem vode primerno za radijatorje in to brez pomoči dodatnih grelcev in visokim COP ! Poraba plačujemo za nazaj in nič ne delamo ter na rabimo plačevat dimnikarja ! Dobil sem več informacij od uporabnikov ki imajo porabo za celo leto z ogrevanjem sanitarne vode od 450 do 1200 evrov ! Prvo za manjše objekte,drugo za velike objekt 280 cm2 ogrevalne površine brez izolacije ! ps. prijetne raziskovanje vam želim o mojih trditvah !
Tourer

OdgovorNapisal/-a solomojster » Sr apr 11, 2012 6:04 pm

Moram priznat ,da po zadnjih preganjanjih z dimnikarjem ,tudi mene vse bolj mika ,da bi si kaj takega popravil.

http://www.bolha.com/toplotne-crpalke/t ... 1279550771

:sloksm:

Me pa malo čas :shark:
solomojster

Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a Tourer » Sr apr 11, 2012 9:19 pm

Največ jih vgradijo na Švedskem

Evropski trg toplotnih črpalk v zadnjih petih letih raste z izjemno hitrostjo, vendar nekatere države zelo izstopajo. Pri uporabi toplotnih črpalk prednjači Švedska, kjer jih vsako leto vgradijo več kot 100 tisoč, največjo rast pa dosega Francija, tudi več kot 100 odstotkov na leto. Pri nas smo jih po neuradnih podatkih lani vgradili približno tri tisoč, a kakor pravijo nekateri proizvajalci, povpraševanje vztrajno raste. Natančnih podatkov o številu vgrajenih toplotnih črpalk ni, saj uradna evropska statistika Evrostat tega še ne spremlja. Podatke v okviru v EHPA zbirajo proizvajalci. Tako so zanimivi podatki o deležih vgrajenih toplotnih črpalk po posameznih državah. Na primer na Švedskem je kar 95 odstotkov novogradenj ogrevanih in hlajenih s toplotno črpalko, delež pri energijsko obnovljenih stavbah pa je 50-odstoten. Sledi Švica, kjer te naprave vgradijo v 87 odstotkov novogradenj in v četrtino obnovljenih stavb. V Avstriji, Nemčiji, na Norveškem in Finskem pa je s toplotnimi črpalkami ogrevanih in hlajenih od 25 do 36 odstotkov novogradenj.
V severni in srednji Evropi z ostrejšim podnebjem se toplotne črpalke primarno uporabljajo za ogrevanje, južni Evropi pa predvsem za hlajenje. Podatkov o tem, kateri toplotni vir iz okolice naprave izkoriščajo, ni. V Avstriji, Nemčiji in na Švedskem vgradijo največ črpalk zrak/voda, pri nas pa so uporabniki bolj naklonjeni različicam zemlja/voda in voda/voda. Predvsem zadnje so precej razširjene, saj je v Sloveniji izjemno veliko podtalne vode, ki jo lahko učinkovito izkoriščamo kot toplotni vir.
Kljub rastočemu trgu se v EHPA zavedajo, da je možnosti za še večjo uporabo toplotnih črpalk veliko. Predvsem bi morala biti v prihodnje naložba v sistem ogrevanja in hlajenja s temi napravami precej nižja in tako dostopna širšemu krogu lastnikov hiš. Veliko je treba narediti tudi pri ozaveščanju uporabnikov in jih poučiti o prednostih, ki jih prinašajo toplotne črpalke tako zanje kot za okolje. Prav tako bi bilo treba poskrbeti za finančne spodbude, podobno kot je to v večini držav urejeno za sončne sprejemnike in sončne celice, so še prepričani.
Tourer

OdgovorNapisal/-a juremm » Pe apr 13, 2012 1:46 pm

Tourer je napisal/-a: V severni in srednji Evropi z ostrejšim podnebjem se toplotne črpalke primarno uporabljajo za ogrevanje, južni Evropi pa predvsem za hlajenje.

Tega ne razumem - kako lahko ogrevaš hišo s toplotno črpalko zrak-voda, če je zunanji zrak na minus 20?

Lp
Jure
juremm

OdgovorNapisal/-a Tourer » Pe apr 13, 2012 9:24 pm

juremm je napisal/-a:
Tourer je napisal/-a: V severni in srednji Evropi z ostrejšim podnebjem se toplotne črpalke primarno uporabljajo za ogrevanje, južni Evropi pa predvsem za hlajenje.

Tega ne razumem - kako lahko ogrevaš hišo s toplotno črpalko zrak-voda, če je zunanji zrak na minus 20?

Lp
Jure

Notri je kompresor ki pumpa zrak in ko se zrak stiska se segreva ! Simpl razlaga,kaj več strokovnega ne znam razložit.
Tourer

OdgovorNapisal/-a borisk » Po apr 16, 2012 12:03 pm

juremm je napisal/-a:

Lp
Jure

Temperaturno območje delovanja toplotne črpalke je odvisno predvsem od plina v sistemu. Ob primerni izbiri plina delovanje pri -20°C naj ne bi bil problem, seveda pa je potrebno prilagodit tudi druge člene, začenši z oljem in kompresorjem.
borisk

OdgovorNapisal/-a zlatko_gr » Pe dec 09, 2016 4:01 pm

Zdravo,
zanima me katero toplotno črpalko za doma priporočate.

Razmišljam, če se mi najbolj splača toplotna črpalka zemlja voda. Gledal sem jo pri tem ponudniku http://www.instalacije-strus.si/toplotna-crpalka-zemlja-voda.
zlatko_gr

OdgovorNapisal/-a admin » So avg 26, 2017 5:03 pm

http://net-prom.si
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

Kraj: Kranj

Prejšnja

Vrni se na Alternativni viri energije

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost