Seznam forumov   Pomoč  
Registriraj se!  Prijava
Seznam forumov ELEKTRONIKA MIKROKONTROLERJI

Meritev temperature

Sicer morate imeti razčiščenih nekaj osnovnih pojmov o elektroniki ampak z dobro voljo boste hitro domači tudi tukaj.

Re: Meritev temperature

OdgovorNapisal/-a solomojster » So nov 15, 2014 8:29 am

Kot kaže mi je tale rdeča tlivka vezana na solarno črpalko motila delovanje termometra.V istem utp kablu imam napajenje 220 V tlivke in vejo one wire z nekaj 1820 ds sondami .Pri vklopu solarne črpale in s tem tlivke, se je včasih zgodilo ,da se se vsi termometri postavili na 0 .Tudi če sem arduino pro mini resetiral se termometri niso popravili. Pomagal je samo izklop napajanja arduina.
Kot kaže je za resnejše aplikacije (regulacija kotlovnice) verjetno vseeno dobrodošla previdnost kje in kako je inštalacija napeljana z digitalnimi ds 1820 sondami.
Tole rdečo lučko bi vseeno imel. Mogoče kakšna ideja za izvedbo ? So pa vsi kabli v istem utpju .Druge možnosti ni. :kaffe:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.Prosimo PRIJAVITE / REGISTRIRAJETE se!
solomojster

Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a admin » So nov 15, 2014 12:34 pm

Predvidevam, da bi tlivko lahko zamenjal z LED diodo in bi po tem UTP -ju ne peljal 220V. Ali sem narobe razumel ?

Uporabniški avatar
admin
Site Admin

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a solomojster » So nov 15, 2014 4:06 pm

Točno to admin. Ne vem pa ,kakšna bi bila najelegantnejša rešitev za led varijanto.? V mojem primeru gre samo za back up prikazovanje temperatur in ne reguliram kotlovnice.
Si pa mislim ,da bi bilo za resnejšo aplikacijo potebno senzorje ločeno inštalirat od ventilov ,in napetosti 220v.
Ali pa, mogoče senzorje kako filtrirat?
solomojster

OdgovorNapisal/-a admin » Ne nov 16, 2014 10:48 pm

...na kakršen koli način bi izvor napajanja tlivke spremenil v 1,5V enosmerne napetosti in tlivko zamenjal z LED diodo, s tem, da bi to spremembo naredil preden spustiš 220V v UTP (pomeni na drugi strani UTP-ja kot je tlivka). Previdevam, da razumeš kaj imam v mislih. :strom:

LP
Boris
Uporabniški avatar
admin
Site Admin

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a solomojster » Po nov 17, 2014 7:42 am

Da vidimo ,kako se obnese recikliran materijal. Bo nekaj več porabe, kar za alternativce ni najbolje. Davorin hvala za materijal in pomoč. :jupi:
Jutri vgradim ,pa da vidimo....
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.Prosimo PRIJAVITE / REGISTRIRAJETE se!
solomojster

Prejšnja

Vrni se na MIKROKONTROLERJI

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov