Seznam forumov   Pomoč  
Registriraj se!  Prijava
Seznam forumov Izkoriščanje energije vetra Domače "vetrnice"

Alternator 24V

Ali ste se lotili samo gradnje in bi se radi pohvalili z vašim izdelkom ? Ali imate ideje, ki bi jih delili z ostalimi? Pišite o tem tukaj.

Re: Alternator 24V

OdgovorNapisal/-a iskra » To feb 15, 2011 7:57 pm

zamot1 je napisal/-a:Do sedaj sem nameril do 200 ob/min pri max hirost vetra cca 20 km/h več pa še ni pihal pri meni odkar imam meteorološko. Za moje izživlajne bo čist dovolj in če iz tega kaj ven spravim sem :ksmile:
Se pa "turbine" ne sliši in montaža je čist enostavna, iz slike se vidi kje je namontirana.
Super magnete moram še dokupit ( eden se mi je sesu pri montaži, mal nerodnosti pa sta skup skočila) potem pa pride na vrsto VN generator z zračnimi navitji (AFPM ) in odcepi za preklaplanje, mogoče bo dovol tudi zvezda trikot, bom še videl.Saj tak generator se da namontirat tud na drugačno vetrenjačo ampak tam so bolj mehanski problemi ki pa jih strojniki na njihovem forumu rešujejo
Se vidimo in slišimo v naslednji vojni.

LP Zamot

Se vidimo in slišimo v naslednji vojni.
Saj še te nismo zmagali ;) Za generator pa lahko združimo moči (moj je še vedno na kosih) pa "zrežemo" kak disk za nosilec magnetov... :oops: Za tuljave pa nikakor ne zberem pogum (čeprav je v hiši navijalni stroj :oops: :roll: ) Ma bo že bolje , ko se malo premaknemo... :hmm:
iskra

Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a zamot1 » Sr feb 16, 2011 9:46 pm

Ravnokar sem pripeljal domov dva modificirana zavorna diska fi 250 mm, na vsakega bom nalepil 16 neodimskih magnetov dimenzije 40x20x5 ,potem se pa začne navijanje VN tuljav za mojo verzijo. 12 navitij, trifazno po 4 špule na fazo in moja vezava, kar bo pa bo, tudi če operacija uspe in pacient umre. Jest si proste elektrone predstavlam kot vodo.
Počasi manjšam fronto na kateri sem.
Lp Zamot
zamot1

OdgovorNapisal/-a iskra » Če feb 17, 2011 9:38 am

zamot1 je napisal/-a:Ravnokar sem pripeljal domov dva modificirana zavorna diska fi 250 mm, na vsakega bom nalepil 16 neodimskih magnetov dimenzije 40x20x5 ,potem se pa začne navijanje VN tuljav za mojo verzijo. 12 navitij, trifazno po 4 špule na fazo in moja vezava, kar bo pa bo, tudi če operacija uspe in pacient umre. Jest si proste elektrone predstavlam kot vodo.
Počasi manjšam fronto na kateri sem.
Lp Zamot
:kaffe: Ker imaš prenos do generatorja (jermen) bi verjetno lahko uporabil tudi tuljave z jedrom in en sam magnetni disk (posebej še zaradi turbine , saj ima močan navor in nizke obrate......) , Ni važno , da bo le elektriko delalo.....
iskra

OdgovorNapisal/-a zamot1 » Če feb 17, 2011 11:33 am

Tega "kitajčka" s prenosom 4:1 mi komaj obrne veter z 7km/h. Tistega mojega predelanega DDM pa 270W bormašina z prenosom 1: 4 pod polno obremenitvijo -dve 15W žarnici vezani u serijo- komaj obrača tako da generatorji z železom za majhne vetrove (ne prdce) ne prdejo u poštev.
Počas se žaba kole!
zamot1

OdgovorNapisal/-a iskra » Če feb 17, 2011 12:27 pm

Še pogled na izkoristek.
Ta vrsta vetrne je najmanj primerna za "elektriko"....
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.Prosimo PRIJAVITE / REGISTRIRAJETE se!
iskra

OdgovorNapisal/-a zamot1 » Če feb 17, 2011 3:37 pm

Če mi bo ta generator delal tako kot pričakujem in bom dobil z meritvami nek "izkoristek" ga lahko potem namontiram še na kašno drugo vertnjačo, za začetek ostajam pri tem kar imam narejeno, lepo sedim na verandi in "čaram" ob pivu kaj češ lepšega u penziji!
Moja vertnica je trikraka. Zame bo merodajen podatek s koliko toka bom filal akus pri takem in takem vetru, malo verta malo štroma in obratn, odpadejo razni furlingi, ni ropota, ipd...
LP Zamot
zamot1

OdgovorNapisal/-a iskra » Če feb 17, 2011 9:41 pm

:shake: ampak ti bom vseeno malo "podkuril" ;)
Ti bom pripel postopek (tudi "mehanizacijo" ) za meritev izkoristka generatorjev.......
Jutri :comp:
iskra

OdgovorNapisal/-a iskra » Pe feb 18, 2011 3:45 pm

Obljubljena "priprava " za merjenje izkoristka generatorja.Primeren vrtalnik montiramo na os generatorja (kakšen vmesnik) namesto ročaja pa damo drog primerne dožine. Na koncu droga pa stoji tehtnica s katero merimo silo. Potrebujemo še merilec vrtljajev in merilec moči generatorja (volt in amper meter....) Ostalo dobimo iz formule. To je res najenostavnejša meritev izkoristka.....
No pa še koliko vetra rabiš za posamezne porabnike.....
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.Prosimo PRIJAVITE / REGISTRIRAJETE se!
iskra

OdgovorNapisal/-a zamot1 » Pe feb 18, 2011 8:05 pm

Mene bolj zanima izkoristek cele vetrne elektrarne, bolj natančne izdelave posameznih skopov pa samo povečujejo odnos med vetrom in pridobljeno električno močjo. Merilnik hitosti vetra imam, wate bom pa že kako pomeril, bom malo poenostavil.
LP Zamot
zamot1

OdgovorNapisal/-a iskra » Pe feb 18, 2011 8:14 pm

:hmm: Ups , potem lahko vidiš da ima ta tip vetrne maksimalno 20% izkoristek pa še to pri nizkih hitrostih vetra. Na akumulatorjih zgubiš še 50% kar si pridobil (ker imaš prenos zopet veliko izgubiš na generatorju...) :ksmile: No lahko se pa le tolažiš , da pa ne boš imel izgub zaradi velikih tokov :cry: ... No šalo na stran ta tip vetrne je vseeno najmanj primeren za pridobivanje elektrike :?
Kljub temu pa bolje nekaj kot popolnoma NIČ!
iskra

OdgovorNapisal/-a zamot1 » So feb 19, 2011 5:55 pm

Bom imel pa negativni izkoristek, to tudi še ni nobenemu ratal, joke.
LP Zamot
zamot1

Prejšnja

Vrni se na Domače "vetrnice"

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost